Tarih:   21-Kasım-2012-18:21:44 |  Okunma Sayısı : 6727
SAADET ZİNCİRİ ASKERİ BİRLİKLERE SIÇRADI!

Aralarında Batman’ın da bulunduğu Hava birliğindeki astsubayların, meslektaşları tarafından dolandırıldığı iddia edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye'nin değişik illerinde Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait üslerde çalışan bazı astsubayların, silah arkadaşlarını yaklaşık 5 milyon lira dolandırdığı iddiasıyla soruşturma açtı. Ankara Ahlatlıbel, Kütahya, Diyarbakır, Gölcük, İzmir ve Batman'da görev yapan 22 astsubay, avukatları Emrah Daylan aracılığıyla Ankara özel yetkili Başsavcı Vekilliğine suç duyurusunda bulundu.
Suç duyurusunda, mağdurlar gibi astsubay olan İ.E. Y.E. D.Ç. M.B. ve S.U. hakkında “bankaları aracı kılmak sureti ile dolandırıcılık yapmak ve tamamı TSK'da görevli askeri personele karşı bu suçu işleyebilmek için çete kurmak ve kara para aklamak” suçlaması yöneltildi. “Ankara'daki bir aydınlatma şirketinin yetkilisi ve bu şirketin gurup şirketleri olan firmaların ortağı olduğunu söyleyen astsubayların, mağdur astsubayları kâr payı dağıtacakları, küçük ortaklıklar verileceği, paralarıyla iş yapılarak yarı oranında katlayacakları vaadiyle” kandırdıkları belirtildi.
Arkadaşlarını bu şekilde inandıran astsubaylar, “şirketlerden kâr payı almak, ortak olmak veya paralarını işletmek amacıyla” bankalardan kredi çekmeye yönlendirdi. Bankaların kredi limiti engelini aşmak için de aynı anda birden çok bankaya başvurmaları için yönlendiren şüpheliler, böylece her bir astsubayın birden çok bankadan toplam 100 ila 300 bin Tl. arasında kredi çekmelerini sağladı. Paralarını belirtilen şirket hesaplarına yatıran ve kredi geri ödemelerinin şirket tarafından yapılacağını sanan astsubaylar, kredi taksitlerinin ödenmemesi üzerine dolandırıldıklarını anladı.
  • Yorumlar
  • Yorum Yaz
  • Paylaş
***  Bu Haber İçin Yorum Girilmemiş  ***
Yorum Yaz
İsim
E Posta
Mesaj
Kodu GirinizYAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler
“Mania planı” konusunda Belediyenin sorumluluğu yok…”| 24-Mayıs-2015-21:48:06