Tarih:   26-Aralık-2013-17:34:23 |  Okunma Sayısı : 5476
BDP’NİN ADAYI ÖZDEMİR

BDP’nin Batman Belediye Başkan adayı Sabri Özdemir, çiçek ve zılgıtlarla karşılandı. Özdemir, apoculuk ruhu ve şehitlerin kanlarıyla aydınlanan yolda yürüyeceğini söyledi.
Barış ve Demokrasi Partisi Batman Belediye Başkan adayı beklendiği gibi Sabri Özdemir oldu. BDP  "Öz yönetimle özgür kimliğe" sloganıyla hazırlandığı 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yarışacağı il, ilçe ve belde belediye başkanlarını açıkladı.
BDP Diyarbakır il binası Vedat Aydın Toplantı Salonu'nda açıklanan aday tanıtım toplantısına BDP Eş Başkanları, Milletvekilleri ve yüzlerce partili iştirak etti.
Toplantıda Batman’ın yanı sıra ilçe ve belde belediye başkan adayları da açıklandı.
 
BDP’NİN ADAYLARI…Batman’da Sabri Özdemir ile seçime gidecek olan BDP diğer adaylarını şöyle açıkladı: Kozluk M. Raşit Haşimi, Hasankeyf Murat Tekin, Beşiri Mustafa Öztürk, Sason Kudbettin Yıldırım, Gercüş Abdulkerim Kaya, Bekirhan Selahattin Bulat, Balpınar Eşder Sarıgül, İkiköprü Osman Karabulut.
 
ÇİÇEK VE ZILGITLARLA KARŞILANDI
BDP Batman Belediye Başkan Adaylığına genel merkez tarafından onayı verilen Sabri Özdemir ve Eş Başkan Adayı Gülistan Akel, partililerle buluştu. Diyarbakır’da düzenlenen törenle adaylığı açıklanan Özdemir, geldiği BDP il binasında çiçek ve zılgıtlarla karşılandı.
 
“ADAYIMIZI HALK BELİRLEDİ”BDP Batman Belediye Başkan adayı Sabri Özdemir, Apoculuk ruhu ve şehitlerin kanlarıyla aydınlattıkları yolda yürüyeceğini söyledi. Parti il binasında partililere seslenen Özdemir, BDP’nin aday belirlemede demokrasi örneği gösterdiğini belirtti.  Özdemir, kısaca şunları söyledi:
“Adaylarımızı halkı ve seçmenimiz belirledi. İlk başta bize oy veren ve oy vermeyen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Onlara şu sözü veriyoruz: Önderliğin bize sunduğu ‘Apoculuk ruhu’ ve şehitlerin kanlarıyla bize aydınladıkları yolda yürüyeceğimize söz veriyoruz”
 
3 BELEDİYE’YE EŞBAŞKAN
30 Mart tarihinde seçime girecek adayların seçilmesi durumunda Batman Merkez Belediye Eş Başkanlığına Gülistan Akel, Kozluk Belediyesi Eş Başkanlığına Rahşan Çarboğa ve Gercüş Belediyesi Eş Başkanlığına da Zeynep Oduncu getirilecek.
  • Yorumlar
  • Yorum Yaz
  • Paylaş

***  Bu Haber İçin Toplam 1 Yorum Girilmiş ***
vatandaş 20:59:02 | 2013-12-26
hayırlı olsun batman şimdiden
Yorum Yaz
İsim
E Posta
Mesaj
Kodu GirinizSİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler