Tarih:   11--2012-19:26:23 |  Okunma Sayısı : 6015
BATMAN’DA NELER OLDU?

Batman'da yaşanan kısa haberler.  
KADINA ŞİDDET ALDI BAŞINI GİDİYOR
Kocası, kayınpederi ve kayınbiraderi tarafından dövülen kadın, soluğu emniyet merkezinde aldı. Huzur Mahallesinde yaşayan ve kocası, kayınpederi ile kayınbiraderi tarafından darp edilen F.S. isimli kadın, olayı polis ekiplerine anlattı. Emniyet merkezine götürülen C.S. M.Ş.S. ve Y.S. isimli şahıslar ifadeleri alınmak üzere ilgili şubeye sevk edildiler.
 
***
 
KIZINI DÖVEN BABA İFADE VERDİ
Babası tarafından dövülen genç kız, olayı polis ekiplerine anlattı. Aydınlıkevler Mahallesinde yaşayan ve tartışma sırasında babasının kendisini dövdüğünü söyleyen Z.A. isimi genç kız “Babamla bir konu üzerinde tartıştık. Tartışma sırasında babam hızını alamayarak beni dövdü” dedi. Emniyet merkezine götürülen M.A. isimli baba ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
 
***
 
GÖRÜMCESİ TARAFINDAN DÖVÜLDÜ.
Petrolkent Mahallesinde yaşayan ve görümcesinden şiddet gören G.O. isimli kadın, olayı emniyet merkezine bildirdi. “Temizlik” meselesi yüzünden görümcesi ile tartışan ve tartışma sırasında görümcesi R.O. isimli kadın tarafından dövülen kadın, olayla ilgili soruşturma başlatılmasını istedi. R.O. isimli kadın ile kardeşi K.O. isimli şahıslar ifadeleri alınmak üzere ilgili şubeye sevk edildiler.
 
***
 
BOŞANMAK İSTEYİNCE DAYAK YEDİ
Boşanmayı düşündüğü eşi tarafından darp edilen kadın, olayı emniyet merkezine bildirdi. Sağlık Mahallesinde yaşayan ve kocasından şiddet gören A.B. isimli kadın, soluğu emniyet merkezinde aldı. Polis merkezine götürülen S.B. isimli şahıs ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
 
***
 
NE GÜNLERE KALDIK!
İki anne çocuklarından dayak yedi…
Belde Mahallesinde yaşayan 40 yaşındaki N.B. isimli anne, oğlunun kendisini dövdüğünü iddia etti. 17 yaşındaki Ö.B. isimli oğlu tarafından darp edildiği belirlenen kadın ifadesinde “Oğlum Ö.B. ile evi dağıttığı gerekçesi ile tartıştım. Oğlum tartışma sırasında hızını alamayarak bana saldırdı. Bana şiddette bulunan oğlumdan şikâyetçiyim” dedi. Ö.B. hakkında yürütülen yakalama çalışması devam ediyor.
Akyürek Mahallesinde yaşayan 70 yaşındaki D.T. isimli kadın da oğlunun kendisini dövdüğü gerekçesiyle emniyet merkezine başvuru yaptı. Oğlu A.T.’nin kendisini dövdüğünü söyleyen kadın olayla ilgili soruşturma başlatılmasını istedi. Emniyet merkezine götürülen 33 yaşındaki A.T. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
 
***
 
ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ.
Raman Mahallesinde yaşayan ve kimliği belirsiz bir şahıs tarafından ölümle tehdit edilen Y.K. soluğu emniyet merkezinde aldı. Y.K. ifadesinde “Cep telefonumdan tanımadığım bir şahıs beni aradı. Ayağını denk al seni öldürürüm diyerek beni tehdit etti. Daha önceden bir işyerinde çalışıyordum. Daha sonra patronumun yanından ayrılarak kendime işyeri açtım. Eski patronum kendime işyeri açtığım için beni tehdit ettiriyor olabilir” diyerek ifade verdi. Polis olayla ilgili tahkikat başlattı.
 
***
 
SİGARA KAÇAKÇILARI CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin sigara kaçakçılarına yönelik operasyonları devam ediyor.
Kent girişinde rutin yol kontrolü yürüten polis ekipleri 33 xxx xx plaka sayılı aracı durdurarak arama yaptı. aramada ele geçirilen 19.140 paket kaçak sigaraya polis ekipleri tarafından el konulurken, araçtaki O.Ş. ve M.R.B. isimli şahıslar da ifadeleri alınmak üzere ilgili şubeye sevk edildiler. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile haklarında yasal işlem başlatılan  O.Ş. ve M.R.B. isimli şahıslar çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Basın ve Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
 
***
 
"DOLANDIRICI ŞAHIS" POLİS TAKİBİNDE
İlçe otogarı Baykan yazıhanesine giden A.D. isimli kişi, 11 adet armatör ile 75 adet florasan’ın bulunduğu çantayı firma yetkililerine teslim etti. Çantanın Siirt’in Baykan ilçesine gönderilmesini isteyen A.D. ilçe otogarından ayrıldı. Kısa bir süre sonra yazıhaneyi arayan kimliği belirsiz bir şahıs, firmaya bırakılan çantanın kendisine ait olduğunu söyledi. Yazıhaneye giderek çantayı teslim alan şahıs, olay yerinden uzaklaşarak kayıplara karıştı.  Fotoğrafından tespit edilen M.Ç. isimli şahsın yakalanmasına yönelik yürütülen soruşturma devam ediyor.
  • Yorumlar
  • Yorum Yaz
  • Paylaş
***  Bu Haber İçin Yorum Girilmemiş  ***
Yorum Yaz
İsim
E Posta
Mesaj
Kodu GirinizYAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler