Tarih:   22-Ekim-2013-17:46:05 |  Okunma Sayısı : 2793
OTURMA EYLEMİ HAYATINI KARARTTI

2011 Haziran seçimleri öncesi BDP’lilerle birlikte oturma eylemi yapan ve bir bacağı olmayan Salih Şimşek, tek mahkeme ile 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Şimşek’in ailesi Adalet Bakanlığı ve tüm ilgili kurumlara seslenerek, ailece mağdur duruma düştüklerini ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

“BABAMIZI MAHKEMEYE ÇIKARIN”

9 aydır Batman M Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan ve hiç mahkemeye çıkarılmadığı iddia edilen 58 yaşındaki Salih Şimşek’in ailesi, adalet istedi.1,5 sene önce BDP’nin seçim çadırında otururken gözaltına alınan ve Diyarbakır’da savcılığa ifade veren Şimşek, 9 ay önce polis tarafından gözaltına alınıp direk cezaevine gönderildi. Babasının bir kez olsun mahkemeye çıkarılmasını isteyen oğlu Rezan Şimşek, babasının bedensel engelli, şeker, tansiyon ve kalp hastası olduğunu ve cezaevinde hiçbir ihtiyacını karşılayamadığını belirterek “Diyarbakır’da babam ifade verirken savcıların hem havanın soğuk olması ve hem de babamın bedensel engelli olması nedeniyle evine gidebileceğini söyledi. Babam eve geldikten aylar sonra polis tarafından emniyete götürüldü. Emniyete götürülürken sadece birkaç dakikalığına ifade verip evine gönderileceği belirtildi. Biz emniyetin önünde beklerken babam adliyeye çıkarılmadan emniyetten direk cezaevine gönderildi. Meğerse babamın mahkûmiyeti onaylanmış. Diyarbakır haricinde babam bir kez olsun mahkemeye çıkmadı.” dedi.Anne Kamile Şimşek ise tüm insan hak ve hukuk savunucularına ve yetkili makamlara seslenerek barış için, adalet için eşinin hayati tehlikesi nedeniyle tahliyesini istedi.
  • Yorumlar
  • Yorum Yaz
  • Paylaş

***  Bu Haber İçin Toplam 2 Yorum Girilmiş ***
MAHMUT 10:54:46 | 2013-10-23
ADALET NERDE ... bizlerin salıh beye sahıp çıkıp en kısa zamanda mahkemeye cıkarıp serbest bırakılmasının gerektiğni düşünüyorum . sahıp çıkalım arkadaşlar
huseyn 10:33:55 | 2013-10-24
Ne işi var bu halde oturma eyleminde, evet Türkiye de adalet sıfır ; ama hakettiği kanaatindeyim.
Yorum Yaz
İsim
E Posta
Mesaj
Kodu GirinizSON DAKİKA Kategorisindeki Diğer Haberler
Katliam davası başka yere gidiyor| 22-Mayıs-2015-20:35:38
“Kürt sorunu ancak İslam Kardeşliği ile çözülebilir”| 21-Mayıs-2015-21:56:09